czwartek, 25 lutego 2016

Amie Kaufman, Meagan Spooner - W ramionach gwiazd

Tytuł: W ramionach gwiazd
Autor: Amie Kaufman, Meagan Spooner
Liczba stron: 488
Wydawnictwo: Otwarte
Źródło okładki: http://otwarte.eu

Premiera: 2.03.2016r.


"W ramionach gwiazd" to pierwszy tom trylogii autorstwa Amie Kaufman i Meagan Spooner. Połączyły one science - fiction z młodzieżówką, dodały odrobinę romansu i osadziły w tych realiach dwoje bohaterów. Otoczenie jest kosmiczne dosłownie i w przenośni - początek akcji rozgrywa się bowiem na statku kosmicznym.

Początkowo powieść może wydawać się bardzo typowa: ona i on pochodzą z zupełnie innych światów. Lilac jest córką bardzo bogatego człowieka. LaRoux trzęsie wszystkim, traktuje Lilac jak księżniczkę, nie pozwalając jej zaznać złych rzeczy. Dziewczyna jest zawsze pod opieką kogoś z ochrony, nie zna prawdziwego życia swoich rówieśniczek. Z kolei Tarver Merendsen jest młodym, ale doświadczonym żołnierzem. Spotykają się w sumie przypadkiem, zaczynają się sobą interesować, a Tarver początkowo nie poznaje kim jest piękna dziewczyna. Z czasem oboje dochodzą do wniosku, że nie powinni nawet na siebie patrzeć, że nie wyniknie z tego nic dobrego. Jednak pchają ich do siebie siły mocniejsze niż zdrowy rozsądek. Wkrótce statek kosmiczny Ikar, na którym przebywa mnóstwo osób, ulega wypadkowi. Lilac i Tarver, dzięki wzajemnej współpracy uchodzą z życiem, ale muszą poradzić sobie z przeżyciem na planecie, która wygląda na opuszczoną. 

Co można zrobić w sytuacji, gdy najprawdopodobniej wszyscy, których się znało i kochało nie żyją? Gdy kończą się zapasy żywnościowe, gdy jest się zdanym na łaskę i niełaskę drugiej osoby, gdy jest się niepewnym jutra? Trzeba nauczyć się współpracy, szacunku, zaufania i razem dążyć do ocalenia.

Losy Lilac i Tarver, mimo że praktycznie przez całą powieść są jedynymi bohaterami naprawdę mnie nie znudziły. Dzięki pokazywaniu akcji z obu stron możemy lepiej zrozumieć bohaterów, dlaczego się tak zachowują, jakie przeżycia na nich wpłynęły. Autorki tak napisały powieść, że te dwie postacie są wystarczające, mają nas czym zaciekawić. Akcja książki płynie błyskawicznie, nagle historia Lilac i Tarvera się kończy, a czytelnik pozostaje z niedosytem i oczekiwaniem na kolejny tom. Polecam rozpoczęcie przygody na nieznanej planecie :).

Moja ocena: 8/10

Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki
Fakt ten nie wpływa na moją ocenę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się