niedziela, 1 stycznia 2017

Amie Kaufman, Meagan Spooner - W sercu światła

Tytuł: W sercu światła
Autor: Amie Kaufman, Meagan Spooner
Liczba stron: 372
Wydawnictwo: Otwarte
Źródło okładki: http://lubimyczytac.pl"W sercu światła" to ostatnia część serii autorstwa Amie Kaufman i Meagan Spooner. Autorki powoli nakreślały atmosferę panującą na planetach, relacje zachodzące między ludźmi oraz stosunek do Rodericka LaRoux, który nieźle namieszał w życiu wszystkich bohaterów.

Sofii pozostaje w życiu jeden cel: zabić najważniejszą osobę w galaktyce. Roderick La Roux przyczynił się bowiem do śmierci jej ojca, więc dziewczyna pragnie zemsty. Na jej drodze staje Gideon - genialny haker, który chce ujawnić światu wszystkie grzechy i przekręty korporacji kierowanej przez Rodericka. Tych dwoje bardzo szybko zaczyna łączyć dosyć dziwna więź: z jednej strony iskrzy, z drugiej mają do siebie pewien dystans, pragną się nawzajem wykorzystać w walce przeciwko La Roux Industries. Nie ufają sobie, ale jednocześnie są gotowi pomagać, nawet z narażeniem własnego życia. 

Tak jak w dwóch poprzednich częściach, pojawia się wątek uczuciowy pomiędzy głównymi bohaterami. Sofia i Gideon próbują zahamować rodzące się uczucie. Stawiają na pierwszym miejscu zniszczenie potęgi La Roux, własne dobro spychając na drugi plan. Oboje kryją jednak mnóstwo tajemnic, które nie mogą wyjść na światło dzienne.

Tradycyjnie, akcja rozgrywa się wokół dwojga młodych ludzi, którzy pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. W trzecim tomie spotykają się Lilac i Tarver z pierwszej części, Lee i Flynn z "W spojrzeniu wroga" i nowi bohaterowie, Sonia i Gideon. Autorki odkrywają ich wzajemne powiązania i muszę przyznać, że całkiem zgrabnie udało się połączyć losy wszystkich postaci w spójną całość.
Ta seria jest trylogią, autorki ładnie zamknęły temat więc nie można spodziewać się kolejnych tomów. W przygotowaniu są za to inne powieści, którym z ogromną chęcią się przyjrzę. Ogólnie całą serię Starbound mogę Wam polecić, zwłaszcza tym, którzy lubią fantastyczne klimaty.

Moja ocena: 7/10

Za możliwość przedpremierowego przeczytania książki serdecznie dziękuję

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się