poniedziałek, 7 maja 2012

Agata Christie - Morderstwo w Orient Expressie

Kolejna z powieści z Herkulesem Poirotem w roli genialnego detektywa. Pociąg Orient Expressu staje w zaspach. Podczas przymusowego postoju ginie jeden z pasażerów. Herkules Poirot rozpoczyna śledztwo, lecz na jego drodze powstaje coraz więcej pytań: kto jest zabójcą? Kim jest tajemnicza postać widziana przez innych pasażerów w noc morderstwa? Dlaczego Ratchett został zamordowany i jaki to ma związek z jego przeszłością? Belgijski detektyw po przesłuchaniach współpasażerów doprowadza do wyjaśnienia zagadki. Agata Christie po raz kolejny wywodzi nas w pole, podsuwa elementy układanki, a w finale mocno zaskakuje. Książka od której zdecydowanie nie można się oderwać.
Moja ocena: 10/10

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/183398

3 komentarze:

  1. Chyba wypożyczę :) zapowiada się ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Christie po prostu uwielbiam, mam plan żeby przeczytać wszystko co napisała, już około 20 mam za sobą ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja uwielbiam kryminały, szczerze mówiąc czytałam dużo ale Chmielewskiej ;) więc tak na wesoło bardziej. Zachęciłaś mnie, przy najbliższej wyprawie do biblioteki w końcu skuszę się na Christie :)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się