niedziela, 27 maja 2012

Dan Brown - Zaginiony symbol
źródło okładki:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/48120/zaginiony-symbol
 Podczas wizyty w bibliotece sięgnęłam po kolejną książkę o przygodach Roberta Langdona. Skąd moje zainteresowanie Danem Brownem? Niedawno stworzyłam sobie listę 6 autorów, których przynajmniej 4 książki chcę do końca 2012 roku przeczytać, reszta autorów znajduje się pod tym linkiem Moje małe czytelnicze wyzwania. Dan Brown zachwycił mnie "Kodem Leonarda da Vinci", później bardzo interesującą pozycją były "Anioły i demony" (recenzja). Wczoraj skończyłam czytać kolejną z jego powieści czyli "Zaginiony symbol".

Akcja powieści dzieje się w Waszyngtonie. Robert Langdon zostaje poproszony przez swojego przyjaciela Petera o poprowadzenie wykładu. W rzeczywistości okazuje się, że profesor został podstępem zaproszony do udziału w makabrycznej grze. Dan Brown przedstawia losy rodziny Solomonów, w której dawno temu zmarł syn Petera, który został zamordowany w więzieniu, a kilka lat przed rozpoczęciem akcji powieści, podczas napadu została zamordowana matka Petera i Katherine. Peter jest masonem o 33 stopniu wtajemniczenia, a Katherine jest wybitnym badaczem naukowym zajmującym się m.in. noetyką. Nagle rodzina Solomonów zyskuje groźnego przeciwnika, który porywa Petera, a jego odciętą rękę umieszcza w Rotundzie. Robert Langdon ma niewiele czasu, aby odkryć największe tajemnice masonów i ocalić Petera.
Książka mnie zdecydowanie nie wciągnęła. Ogólnie historia była dobra, ale męczyły mnie nieco przydługie opisy. Historia zamotana aż na siłę, świadczy o tym chociażby postać wytatuowanego mężczyzny, który chce posiąść wszystkie tajemnice masonów. Dużo elementów historii jest naciąganych tak, że jest to po prostu niewiarygodne. Jestem bardzo rozczarowana po tym, jakie wrażenie zrobiły na mnie dwie poprzednie historie napisane przez Dana Browna. Myślę, że fan książek Browna chętnie przeczyta tą powieść, ja jednak po nią powtórnie nie sięgnę.

Moja ocena: 4/10

1 komentarz:

  1. Nie umiem dobrze tłumaczyć, ale tu masz wideo tutorial krok po kroku, ja się na nim uczyłam.;D Zrobisz ze trzy razy i pamiętasz.;D http://www.talenty.pl/popups/tt_lf.php?no=25585

    OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się