czwartek, 24 maja 2012

Federico Moccia - Trzy metry nad niebem


"Trzy metry nad niebem" to nie jest typowa książka opowiadająca o miłości dwojga młodych ludzi. Jest to powieść o problemach, dorastaniu i zmianach pod wpływem ukochanej osoby.
Step to młody chuligan, którego pasją są wyścigi i bójki. Babi to dziewczyna z tzw. "dobrego domu". Początkowo czują do siebie nienawiść, ale z czasem zaczynają odkrywać swoją wartość. Babi zmienia Stepa w łagodnego, porządnego chłopaka, a Babi pod wpływem ukochanego zaczyna się buntować, gdyż chce poznać smak życia. Bardzo podobała mi się postać Stepa, który rzeczywiście przechodził prawdziwą przemianę, widać było dokładnie, że jednak nie jest tylko chuliganem, że jest też prawdziwym przyjacielem i jest skłonny do poświęceń dla osób, które są dla niego ważne. Babi przez cały czas trwania powieści ciągle zmienia zdanie, jest postacią bardzo niekonsekwentną. Zakończenie historii bardzo mnie zaskoczyło. Federico Moccia napisał też kontynuację tej historii - "Tylko Ciebie chcę" (również polecam :)). Trudno mi powiedzieć dla jakiej kategorii wiekowej jest to książka. Myślę, że każdy, niezależnie od wieku odnajdzie w niej coś ważnego.
Książka podobała mi się bardzo, dlatego też gdy zobaczyłam że został na jej podstawie nakręcony film musiałam go obejrzeć. Polecam obejrzeć obie wersje (hiszpańską i włoską).

Link do piosenki z filmu z wersji włoskiej :)

Moja ocena: 9/10

3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Jeśli będziesz miała kiedyś trochę wolnego czasu i dostęp do tej książki to polecam :)

   Usuń
 2. Słyszałam o tej książce ;)
  Tez uwielbiam czytać, lecz ostatnio nawet nie mam kiedy sie do tego zabrac ;(

  OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się