czwartek, 26 czerwca 2014

Blake Crouch - Wayward Pines. Szum

Tytuł: Wayward Pines. Szum
Autor: Blake Crouch
Liczba stron: 344
Wydawnictwo: Otwarte
Źródło okładki: http://lubimyczytac.pl


Moja przygoda z "Wayward Pines" zaczęła się niezbyt pozytywnie. Przez pierwszych kilkadziesiąt stron nie mogłam złapać sensu i często porzucałam lekturę. Jednak akcja zaczęła się rozpędzać, a ja coraz bardziej nie mogłam uwierzyć w to, co czytam. Po skończeniu tych blisko 350 stron przez bardzo długi czas nie mogłam pozbierać myśli (książkę przeczytałam w ostatnich dniach maja), ale chyba nadszedł czas, aby przekazać Wam, że warto przyjrzeć się tej serii. 

Agent specjalny, Ethan Burke ma wypadek samochodowy. Budzi się w nieznanym sobie miejscu, początkowo trudno jest mu dociec, co się tak właściwie stało. Okazuje się, że jest w Wayward Pines, przedziwnym miasteczku, z którego nie ma wyjazdu. Mieszkańcy zachowują się conajmniej dziwnie, a Ethanowi trudno jest się odnaleźć i wyegzekwować zwrot dokumentów i rzeczy osobistych. Bohater nie może zadzwonić nawet do żony i syna. Wszystko wydaje mu się koszmarnym snem, ale z czasem okazuje się, że to nie sen, że rzeczywistość w Wayward Pines jest naprawdę przerażająca. 

Główny bohater, bo tak naprawdę na nim skupia się cała historia jest naprawdę świetnie skonstruowany. Przyjechał do Wayward Pines odnaleźć zaginionych kolegów z pracy, a wplątał się w poważną kabałę. Musi uciekać, szukać schronienia i prawdy, a przede wszystkim odkryć czy każdy kolejny dzień jest obłędem, czy przerażającą rzeczywistością. Mimo, że odczuwa strach i ogromną dezorientację stara się wyjaśnić co dziwnego dzieje się w miasteczku. Prawda okazuje się być niezwykle zaskakująca...

Nie wiem czy wiecie, ale planowane są jeszcze 2 części "Wayward Pines", a także serial. Mimo, że jestem kompletnym antyserialowcem i porzucam wszystkie po maksymalnie 7 odcinkach to jestem ogromnie ciekawa, jak przedziwna historia Wayward Pines zostanie przedstawiona na ekranie. Póki co bardzo niecierpliwie wyglądam kontynuacji książki, mam nadzieję, że równie dobrej i wciągającej jak pierwsza część :)

Moja ocena: 8/10

Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki

Fakt ten nie wpływa na moją ocenę

4 komentarze:

 1. Czytałam już pozytywną recenzję tej książki, ale dopiero teraz przyszło mi do głowy porównanie z Silent Hill :) Jeśli będzie z tego serial, na pewno będę musiała się mu przyjrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Strasznie jestem tej książki ciekawa, wszyscy tak ją chwalą.. :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mogłabym poznać bliżej tę pozycję :3
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się znakomicie! :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się