wtorek, 25 listopada 2014

Słowo kluczem do sukcesu


Cześć :)

Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o sobotnim spotkaniu, które odbyło się w Białymstoku. Zorganizowało je stowarzyszenie Przedsiębiorcza Kobieta, a wystąpienia były na temat "Słowo kluczem do sukcesu". Za możliwość wykorzystania zdjęć bardzo dziękuję autorce, czyli Monice Woronieckiej i głównej koordynatorce projektu Anecie Krajewskiej. Poniżej zamieszczam program, z którego zdecydowanie zainteresowała mnie prelekcja zaplanowana na godzinę 18.00 :)Zacznę jednak od początku. Tuż po skończeniu zajęć i obejrzeniu "Kosogłosa" podreptałam do Książnicy Podlaskiej, w której miało odbyć się spotkanie. Oczywiście przybyłam z przynajmniej półgodzinnym wyprzedzeniem i gdy zajęłam już swoje miejsce zobaczyłam Anitę, która prowadzi niezwykle pozytywnego vloga Book Reviews by Anita. Trochę nieśmiało do niej zagadałam, Anita okazała się być bardzo sympatyczną, otwartą osobą i porozmawiałyśmy sobie na wiele blogowych tematów, podrzuciła mi także sporo wskazówek, które na pewno wprowadzę na swoim blogu :).


Salę wypełniło kilkadziesiąt kobiet w różnym wieku. Jedne były bardziej rozgadane, inne (do których i ja się zaliczałam) pełniły raczej funkcję obserwatorek, nie wyrywały się do wypowiedzi. 

Prelekcja prowadzona przez Krystynę Bezubik najbardziej wymagała inicjatywy od uczestniczek, gdyż naszym zadaniem było wymyślanie kilku krótkich tekstów i analiza nieszablonowych ogłoszeń. Okazało się, że pisanie tak naprawdę wcale nie jest trudne :). 

Kolejna występowała Anita Boharewicz, która swoim paplaniem przekazywała najważniejsze informacje odnośnie vlogowania i blogowania. Zdecydowanie to jej prelekcja, z dodaniem wskazówek podsuniętych przez Anitę podczas naszej rozmowy przed i po spotkaniu dały mi najwięcej, gdyż bardziej skupiam się na kwestii blogowania niż wydawania własnej książki.

Ostatnia głos zabrała Małgorzata Kadysz, która mimo zmęczenia wcześniejszym spotkaniem (autorka występowała na Kongresie Mężczyzn) przeprowadziła tak żywiołowy monolog, że zdecydowanie nie wiem, kiedy minął czas spotkania. Małgorzata Kadysz jest przykładem osoby, której aż chciało się słuchać, taki ma świetny dar opowiadania. Pani Małgosia jest pedagogiem i trenerem Rozwoju Osobistego i to bardzo wyraźnie w jej wypowiedzi widać.  

Ogólnie wszystkie trzy prelegentki naprawdę świetnie wykonały swoje zadania i ogromnie je podziwiam, za taką śmiałość do publicznych wystąpień, za żywiołowość, z jaką przekazywały swoje wskazówki, wreszcie za niesamowity humor, którym nieco ośmielały kobiety obecne na spotkaniu.

Wielkie brawa należą się również wszystkim działaczom Przedsiębiorczej Kobiety (bo kilku mężczyzn wspiera wspaniałą grupę młodych kobiet w ich inicjatywach) za fajną organizację, dobre przeprowadzenie spotkania i dobór prelegentek, które bardzo dobrze wpisywały się w temat "Słowo kluczem do sukcesu".


Na zdjęciu od lewej: Anita Boharewicz (Book Reviews by Anita), Aneta Krajewska (koordynatorka projektu), Małgorzata Kadysz (www.zapiskiwiedzmy.pl) i Krystyna Bezubik (www.piszebochce.pl).
A ponieważ pisanie o Anicie byłoby niepełne bez wzmianki o Autorze Jej Życia i Christianie Leitnerze to zrobiłam jej fotkę, torba naprawdę robi wrażenie :D.


Bardzo dziękuję wszystkim obecnym za miłe spotkanie, oby w Białymstoku częściej były takie inicjatywy :)

15 komentarzy:

 1. Też bym chciała tam być!
  Chciałabym poznać panią Anitę :(
  Oglądam jej recenzje! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo fajne spotkanie, a Anitę naprawdę warto poznać, niezwykle pozytywna osoba :)

   Usuń
 2. Oj! Nader ciekawe spotkanie, zastanawiam się, tylko dlaczego jakoś nie dowiedziałam się o nim :/ zonk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się dowiedziałam z fan page Anity dopiero w czwartek, jakoś wcześniej nie trafiłam na informację i prawie bym przegapiła.

   Mojro, jesteś z Białegostoku lub okolic? :)

   Usuń
  2. Jestem z Białegostoku :) I tak nawiasem Nie mogę się doczekać na Targi Książki, jeszcze tylko prawie sześć miesięcy :)

   Usuń
  3. Super, przy najbliższym spotkaniu blogerów musimy się poznać :). Na Targi też czekam, chociaż najbardziej ciekawi mnie kto z autorów się pojawi :D

   Usuń
  4. No pewnie :) Tak, istna zagadka z tego jest :)

   Usuń
 3. Bardzo fajna sprawa. Zazdroszczę, że miałaś okazję tam być!:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać, że fajnie się bawiłaś, żałuję, że nie mogłam tam być.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto było poświęcić kilka godzin :)

   Usuń
 5. Zazdroszczę, też chętnie posłuchałabym takiej prelekcji i paplania Anity na żywo :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Paplanie na żywo było trochę dziwne, bo jednak zawsze oglądam Anitę na ekranie, ale było fajnie :)

   Usuń
 6. Bardzo się cieszę, że spotkanie się udało. :))

  Ps. Widzę, że Leitner podbija serca kobiet. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę sama sprawdzić, co w nim jest takiego wyjątkowego :D

   Usuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się