wtorek, 18 listopada 2014

Zagrajmy - Apacze i Komancze

Cześć :)

Chcę Wam dzisiaj opowiedzieć o pewnej grze, która na początku sprawiała mi niemały problem. Mowa o "Apaczach i Komanczach"...


a wszystkiemu winna okazała się być instrukcja obsługi, która liczy aż 8 stron i zamiast rozjaśnić zasady, jeszcze bardziej mi je skomplikowała. 


Dopiero po kilkukrotnym przeczytaniu byłam w stanie ogarnąć co i jak i mogłam wypakować 4 plansze do gry Tipi, Indian i czółna w czterech kolorach dla wszystkich graczy oraz białe znaczniki akcji


21 kafelkówGra polega oczywiście na wygraniu rozgrywki poprzez gromadzenie zwierząt, budowanie coraz to większej ilości czółen i tipi i w konsekwencji zagarnięciu największego terytorium.  

Egmont udostępnił świetny Film instruktażowy, dzięki któremu gra nie sprawia już absolutnie żadnych trudności :)

Apacze i Komancze to gra, która na kilkadziesiąt minut zajmie 4 graczy w wieku od 10 do 110 lat. Ładna grafika przyciąga oko, gracz musi wykazać się sprytem, zdolnością logicznego myślenia i strategią.

Ocena: Apacze i Komancze to gra, która bardziej sprawdzi się podczas spokojnej, popołudniowej rozgrywki, niż w trakcie imprezy. Skomplikowane zasady nieco drażnią, ale szybko da się przyzwyczaić i rozpocząć zaciętą rywalizację. Polecam ;)

Gra została zrecenzowana dzięki

Ps. Przepraszam za kiepskie zdjęcia, ostatnio znalezienie dobrego, w miarę oświetlonego miejsca graniczy u mnie z cudem. Wiosno, przychodź prędzej :)

3 komentarze:

  1. Ciekawa gra, coś podobnego do Age of Empire tylko w realnym świecie. Ze ze zdjęć oraz z Twoich słów wynika, że jest bardzo ładnie wykonana. :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. ja tam czekam na święta i zimę:p swoją drogą świetna gra na prezent świąteczny:)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się