piątek, 28 listopada 2014

Christine Watkins - Historie cudownych uzdrowień i nawróceń

Tytuł: Historie cudownych uzdrowień i nawróceń
Autor: Christine Watkins
Liczba stron: 283
Wydawnictwo: Promic"Historie cudownych uzdrowień i nawróceń" to książka składająca się z kilku historii ludzi o przeróżnej przeszłości, biedniejszych i bogatych, którzy w pewnym momencie swojego życia zgubili swą drogę. Nie chodzi tu jednak tylko o utratę wiary, gdyż bohaterowie borykali się także z uzależnieniami, które nie pozwalały im się od siebie oderwać. 

Najbardziej poruszyła mnie historia mężczyzny, który postanowił pomagać biednym, opuszczonym dzieciom, które ukrywały się w kanałach przed szwadronami śmierci, które usiłowały żywcem spalić małych mieszkańców. Jest to naprawdę wstrząsający obraz niewyobrażalnej biedy, strachu i cierpienia. Każdego dnia dzieci walczą ze szczurami, walczą o przetrwanie wśród zalewu ścieków. Papa Jaime postawił sobie za cel uratowanie jak największej ilości dzieci w Bogocie. Za swoje bohaterskie działania mógł otrzymać Nagrodę Nobla, ale zrzekł się nominacji ze względu na bardzo czasochłonne przygotowania. Ten czas wolał poświęcić dzieciom, uratować choćby jedno życie więcej. 


Każda historia składa się z opowieści bohatera, kilku zagadnień do rozważania, które jednocześnie sprawdzają, co najbardziej utkwiło w głowie czytelnika. Właściwie każdy rozdział można czytać dwukrotnie, raz - aby poznać losy nawróconej osoby, drugi raz - aby przeanalizować jej życie, znaki jakie otrzymała, co wpłynęło na jej życiowy upadek. Na końcu zamieszczone są ćwiczenia umacniające w wierze. 


Medjurgorie dało każdemu z szóstki bohaterów ogromną siłę do walki, do zmiany swojego życia, do pokonania słabości. Książka daje też ogromną nadzieję. Bohaterowie, jak zmagający się z uzależnieniem Goran i Michael byli już na samym dnie, upadli, ale byli w stanie się podnieść, rozpocząć nowe życie, przestać się upokarzać i niszczyć własną rodzinę. To jest taki znak dla nas wszystkich, że nie ma sytuacji bez wyjścia. 


Moim zdaniem jest to książka naprawdę godna polecenia. Warto chwilę zastanowić się nad życiem bohaterów, przeanalizować ich potknięcia i zaobserwować jak zdołali się z nich podnieść. 
Moja ocena: 8/10

Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki
Fakt ten nie wpływa na moją ocenę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się