sobota, 17 sierpnia 2013

Andy Andrews - Mistrz

Tytuł: Mistrz
Autor: Andy Andrews
Liczba stron: 186
Wydawnictwo: Otwarte
Źródło okładki: http://lubimyczytac.pl/


Wyobraź sobie, że jesteś w bardzo trudnym momencie swojego życia. Pozornie wydaje się, że gorzej być nie może, że twoje problemy są naprawdę poważne i nie da się ich rozwiązać. Wszystko to tylko pozory, bo gdy pojawi się Jones, nawet najbardziej zdruzgotany i nieszczęśliwy człowiek dostaje coś, czego potrzebuje najbardziej - wsparcie i nadzieję.

Jones, niepozorny starszy mężczyzna z walizką. Nikt nie wie skąd pochodzi, ile ma lat. To pojawia się w miasteczku, to na kilka miesięcy z niego znika. Wyszukuje osoby, które są na życiowych zakrętach - utracili kogoś bliskiego, przeżywają rozwód lub załamanie psychiczne spowodowane ciężarem problemów. Jones przychodzi do każdego z nich jako przyjaciel, którego tak bardzo w tym momencie potrzebują i pomaga im, pokazując ich trudności z innej, szerszej perspektywy. Dzięki temu wszystko wydaje się prostsze i przede wszystkim do pokonania.

Na końcu tej krótkiej, ale ważnej powieści znajdują się pytania do rozważania każdego rozdziału. Można samemu się nad tym zastanowić, można też zachęcić znajomych do lektury i później przedyskutować to w grupie. Kolejne historie są na tyle prawdziwe i uniwersalne, że każdy może odnaleźć w bohaterach cząstkę siebie. Dla mnie zdecydowanie najciekawszą opowieścią była ta o parze, która zdecydowała się na rozwód. Nasz bohater otworzył im oczy na wiele spraw, na które do tej pory nie zwracali żadnej uwagi.

"Mistrz" to powieść idealna na prezent, bo zawiera pewnego rodzaju wskazówki, jak można zmienić swoje życie, aby stało się lepsze. Jest to książka dla każdego, bez względu na wiek, płeć, czy narodowość. Jest to wreszcie książka, która mam nadzieję stanie się ponadczasową historią o tym, że nic nie jest stracone, że można odmienić swój los. 

Pamiętaj - Najlepsze dopiero przed Tobą!

Moja ocena: 9/10

Oddaj na mnie głos w konkursie eBuka, wyślij maila na adres ebuka@duzeka.pl, w temacie wiadomości wpisz 2 razy K - Książkowo i kosmetycznie
Dziękuję!

6 komentarzy:

 1. Kto by podejrzewał, że takie literackie cudo leży i czeka na swoją kolej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest fajna, bo inna niż wszystkie :)

   Usuń
 2. Wygląda bardzo zachęcająco :)
  Przydałby mi się czasem taki pan z walizką, który by przyszedł, porozmawiał i doradził jak sobie radzić z różnymi problemami
  I myślę, że nie tylko ja tak uważam :) Ludziom potrzebny jest taki dobry duch

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strasznie bym chciała takiego Jonesa. Chociaż jeśli znajdzie się dobrego przyjaciela, to może być naszym "panem z walizką" :)

   Usuń
 3. Brzmi ciekawie i optymistycznie. Skuszę się.

  OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się