poniedziałek, 26 maja 2014

Maciej Samcik - 100 potwornych opowieści o pieniądzach

Tytuł: 100 potwornych opowieści o pieniądzach
Autor: Maciej Samcik
Liczba stron: 319
Wydawnictwo: Agora
Źródło okładki: http://www.agora.pl


Znasz bloga Subiektywnie o finansach? Prowadzi go Maciej Samcik, ekonomista i dziennikarz, który przedstawia w swoich wpisach gąszcz pułapek finansowych, w których można się zgubić, będąc nawet w miarę zorientowanym w temacie. Teraz jego rady zostały zebrane w formie książkowej, którą już teraz serdecznie Wam polecam. Dlaczego?

Otóż, Maciej Samcik przedstawia poradnik nie tylko o tym, jak zaciągnąć, bądź poradzić sobie z kredytem, ale również jak zabezpieczyć swoje przyszłe życie i stabilność finansową. Okazuje się, że wbrew pozorom jest to bardzo łatwe, wystarczy odpowiednio zagospodarować swoim budżetem, ustalić jego sztywne i elastyczne części i po prostu zacząć oszczędzać.

"100 potwornych opowieści o pieniądzach" to pozycja wydana w twardej oprawie, w szacie graficznej bliskiej ten prezentowanej na blogu. Całość jest podzielona na rozdziały odpowiadające kilku ważnym zagadnieniom. Kredyty, karty płatnicze i kredytowe, bezpieczeństwo w ciągu roku i na wakacjach, formy oszczędzania dla siebie i dzieci. 

Ten poradnik czytało mi się wyjątkowo dobrze, gdyż autor jasno przedstawiał opcje oszczędzania bądź kredytów, podawał przeróżne przykłady sytuacji, z jakimi spotykali się jego czytelnicy i jak można z nich wybrnąć. Co ważne, przekaz jest niezwykle prosty, Maciej Samcik używa takiego słownictwa i terminologii, która jest dobrze wyjaśniona, więc nawet ktoś, kto nie ma nic wspólnego z ekonomią zrozumie i będzie potrafił zastosować rady Samcika w życiu. 

Zdecydowanie polecam!

Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki

Fakt ten nie wpływa na moją opinię

4 komentarze:

  1. A ja bym się z chęcią dowiedziała czegoś o pieniądzach, zwłaszcza tego, jak je pomnożyć. :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Hm, może nawet kiedyś po to sięgnę... Lubię poszerzać swoją wiedzę w różnych kierunkach, a wiedzy o pieniądzach (a szczególnie ich pomnażaniu :D) nigdy dość!

    OdpowiedzUsuń
  3. Kto wie może się skuszę.

    OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się