czwartek, 24 stycznia 2013

Czwartkowe pogaduszki czyli nowa seria na blogu + Liebster Award

Cześć :))
Jak już mogliście zauważyć lubię sobie czasami pogadać. Chętnie odpowiadam na Wasze komentarze, biorę udział w dyskusjach blogowych. Czasami tematyka mi nie odpowiada, albo jest sprawa, którą sama chciałabym poruszyć. Dlatego też postanowiłam stworzyć nową serię na blogu czyli "Czwartkowe pogaduszki". Będzie ona polegała na tym, że ja znajduję coś inspirującego, coś co wzbudzi we mnie chęć wyrażenia swojego zdania. Będą to obrazki, teksty, może również Wasze wypowiedzi, które mnie zaciekawią i będę się chciała do nich jakoś ustosunkować. Jeśli będziecie chcieli to możemy to poprowadzić jako dyskusję, abyście i Wy mogli się wypowiedzieć, bo każdy głos jest ważny i napewno doda coś ciekawego do mojego tekstu.

Pierwszy post "Czwartkowych pogaduszek" będzie inspirowany obrazkiem, a dokładnie zestawieniem gdzie Polacy najchętniej czytają :).

Teraz czas na odpowiedzi w zabawie Liebster Award.

Zasady : Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za,dobrze wykonywaną pracę na blogu". Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów więc daje możliwość ich rozpowszechnienia.Po odebraniu nagrody,Należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która cię nominowała.Następnie ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz 11 pytań. Nie wolno nominować bloga który cię nominował.


Nominował mnie Adrian Kubiak, który od niedawna jest obecny w naszej blogosferze :)

Pytania i moje odpowiedzi:


1.Ulubiona książka?
Na sam początek najtrudniejsze pytanie. Tylko jedna? :P. "Szukając Alaski", "Klinika", "Hyperversum", "Krzywe 10", "Morderstwo w Orient Expressie", "Trzy metry nad niebem", "Kod Leonarda da Vinci", "Ostatnia spowiedź" "Chłopiec z latawcem" i "Tysiąc wspaniałych słońc". Złota dziesiątka książek, które w jakiś sposób zapadły mi w pamięć i bez problemu mogłabym je czytać jeszcze po kilka razy :))

2.Ulubiony zespół/wokalista/wokalistka? ^^
Patrząc na moją playlistę to zespołem, który bardzo lubię i znam sporo piosenek jest Myslovitz. Wokalistą, którego lubię najbardziej jest Piotr Cugowski :). Za niesamowity głos i za fajne interpretacje piosenek innych twórców. 

3.Ulubiony film?
Oglądam bardzo mało filmów, ale na te miano może zasługiwać "Jutro idziemy do kina". Napewno jeden z najlepszych jakie oglądałam, chociaż uwielbiam również takie filmy jak "Znachor" i "Skazany na bluesa". 

4.Ulubiony serial?
Aktualnie nie oglądam seriali, oprócz "Na dobre i na złe", który oglądam z sentymentu :P

5.Dlaczego założyłeś/założyłaś bloga ?
To długa historia, bo jest kilka powodów :). Na blogi zaczęłam zaglądać od października 2011, przeglądałam te o różnej tematyce, ale głównie były to blogi o włosach, o kosmetykach i o książkach. W pewnym momencie było ich dosyć sporo, korzystanie z zakładek nie było wygodne, więc potrzebowałam blogrolla ;p. Kolejnym (i najważniejszym) argumentem było to, że skoro tyle osób może blogować to i ja mogę, bo mam kilka rzeczy do powiedzenia, lubię czytać a blog może być tylko motywacją do robienia czegoś naprawdę fajnego. Patrząc z perspektywy czasu, mogłam trochę zaczekać z założeniem bloga, gdyż początek mojej kariery był fatalny :P. Oprócz tego podoba mi się atmosfera w blogosferze, ludzie sobie chętnie pomagają, wymieniają opiniami i doradzają na co zwrócić uwagę, a czego najlepiej unikać. 

6.Ulubiony gatunek muzyczny?
Wychodzę z założenia, że nie słucha się gatunków tylko piosenek, dlatego też ciężko mi wybrać jeden ulubiony :). 

7.Ile masz lat?
19, chociaż w sierpniu wskoczy "2" z przodu :) 

8.O czym pisze Ci się najlepiej posty lub jaki najlepiej ci się pisało? ^^
Najlepiej pisze mi się posty podsumowujące i stosikowe. Jeśli chodzi o konkretne posty to przy ponad 170 napisanych notkach trudno mi określić, które pisały się najłatwiej :)

9.Masz ulubionego aktora/ulubioną aktorkę?Jeśli tak to podaj jego/jej imie? :D
Marian Dziędziel. Uwielbiam jego wyrazistą postać, rewelacyjne kreacje bohaterów filmowych. "Show" i "Wesele" w jego wykonaniu to prawdziwe mistrzostwo :)

10.Masz chłopaka/dziewczynę? ^^
Nie mam :)

11.Czym lubisz się zajmować?Masz jakieś hobby? :D
Oprócz czytania moim prawdziwym hobby stało się blogowanie, nie wyobrażam sobie dnia bez zajrzenia na mojego bloga :)


Nie nominuję nikogo, bo wszystkie blogi, na które zaglądam wykonują dobrą robotę i nie będę wyróżniać tylko 11. Poza tym, jakiś czas temu się w to bawiliśmy :). 


Będziecie zaglądać na Czwartkowe pogaduszki? Czy może przejadły się Wam takie teksty o wszystkim i o niczym?

6 komentarzy:

 1. Lepiej dawaj temat tych czwartkowych pogaduszek! :D A Myslovitz też uwielbiam, choć nie jestem do końca pewna jak poradzą sobie bez głosu Rojka... (ale 3 sny o tym samym dają radę :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekaj do czwartku :P. Akurat "Trzy sny o tym samym" przypadły mi do gustu, przesłuchałam kilka razy z rzędu i jest naprawdę dobrze. Przed nowym wokalistą ogromne wyzwanie, ale ja w niego wierzę :)

   Usuń
 2. Jasne , że będę. Też lubię zespół Myslowidz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mnie to cieszy, zapraszam. Myslovitz ma kilka tak rewelacyjnych piosenek, że można słuchać i słuchać :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Niektóre pytania były bardzo trudne :)

   Usuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się