środa, 15 stycznia 2014

Uwaga! Nowość!

Cześć :). Czas na kolejne zapowiedzi i nowości, jakie ukazały się na rynku wydawniczym :)1. Katarzyna Szelenbaum - Wielki Północny Ocean. Księga V. Wszędziebądź. - Wydawnictwo Burda (G+J). MORZEKOSMOSBÓGLOS bardzo przypadły mi do gustu otrzymując wysokie noty, więc i ta jest z pewnością warta przeczytana. Na każdą kolejną część czekałam z niecierpliwością i w końcu doczekałam się ostatniej. Spodziewam się rozwiązania wszystkich ciekawiących mnie zagadek dotyczących przeszłości Kruka i naprawdę mocnego zakończenia.
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 15.01

2. Mitch Albom - Zaklinacz czasu - Wydawnictwo Znak. Rewelacyjny opis: "Tylko człowiek odmierza czas.Tylko człowiek odlicza godziny. I właśnie dlatego jedynie człowiek doświadcza paraliżującego strachu, którego nie zniosłoby żadne inne stworzenie. Strachu przed tym, że zabraknie mu czasu." zapowiada wyjątkową lekturę, a niezdecydowanych odsyłam do Ireny Bujak, na jej kuszącą recenzję (klik)
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 15.01


3. Solomon Northup - Zniewolony - Wydawnictwo Replika. Zwykły człowiek, ojciec i mąż zostaje podstępem porwany i sprzedany jako niewolnik. Jego rozłąka ze światem trwała przez 12 lat, z których przeżycia spisuje w "Zniewolonym". Dla kinomaniaków pozycja obowiązkowa, bo film na podstawie wspomnień Northupa podczas rozdania Złotych Globów otrzymał statuetkę dla najlepszego filmu dramatycznego.
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 21.01

4. Maureen F. McHugh - Po apokalipsie - Wydawnictwo Replika. Świat, który tak bardzo różni się od tego, w którym żyjemy. Zmierza ku zagładzie, ale są ludzie, którzy mimo to próbują żyć normalnie. Mimo czających się zombie, pandemii wirusa i innym zagrożeniom. Już okładka mnie przyciąga :)
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 21.01

5. Markus Zusak - Złodziejka książek - Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Przejmująca historia dziewczynki, rozgrywająca się w czasach II wojny światowej. Historia opowiadana przez wszechwiedzącą Śmierć. Powoli poznaję tę książkę, jeszcze nie wyrobiłam sobie zdania, więc odsyłam Was do dwóch recenzji: skrajnie negatywnej u Basi Pelc (klik) i niesamowicie zachęcającej u MałejMi (klik)
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 22.01 (wznowienie)

Co z tych zapowiedzi i nowości przeczytacie? :)

Wydawnictwo M poinformowało także o świetnej inicjatywie, skierowanej właściwie do każdego, kto chce poznawać Pismo Święte i przede wszystkim zrozumieć to, co zostało zapisane w najważniejszych księgach dla chrześcijan. Portal www.czasnabiblie.pl powstał po to, aby przybliżyć i wyjaśnić to, co często jest dla nas niezrozumiałe. Jeżeli Was to zainteresowało, koniecznie zajrzyjcie na podaną stronę :)

8 komentarzy:

 1. Napalam się na "Po apokalipsie". Z dużym prawdopodobieństwem sięgnę po "Złodziejkę...".

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedynie zaciekawiły mnie "Zaklinacz czasu" no i "Złodziejka książek". Tyle, że w starej okładce. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmmm Każdą z tych książek chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z przyjemnością przeczytałabym złodziejkę książek. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W sumie to przeczytałabym wszystkie;P

  OdpowiedzUsuń
 6. Wreszcie finał :)
  http://25.media.tumblr.com/tumblr_ldv8jzmyhn1qc7j5lo1_500.gif

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsza pozycja, którą prezentujesz od razu przykuła moją uwagę:)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się