piątek, 10 października 2014

Krzysztof Ziemiec - Rozmowy z dystansu

Tytuł: Rozmowy z dystansu
Autor: Krzysztof Ziemiec
Liczba stron: 104
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Źródło okładki: http://lubimyczytac.plKrzysztof Ziemiec jest dziennikarzem, bardzo często można go oglądać przekazującego najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata. Tym razem występuje w innej roli, przepytuje bowiem znane postacie, głównie ze świata polityki, ale również duchownych i artystów. 

W wywiadach udział wzięli: Jarosław Kaczyński, Marian Krzaklewski, kard. Stanisław Dziwisz, Paweł Kukiz, Adam Daniel Rotfeld, Norman Davies, Anna Dymna, abp. Józef Michalik, ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski, Kornel Morawiecki, Leszek Balcerowicz, gen. Waldemar Skrzypczak, Hanna Suchocka, Ewa Błasik, Stanisław Grygiel, Roman Kluska. 16 osób wyraża swoje opinie na tematy bieżące: kanonizacja papieża, Jana Pawła II, problemy na Ukrainie, polityka w Polsce oraz powraca do już historycznych wydarzeń. 

Bardzo dobrym pomysłem było zastosowanie jednozdaniowych opisów każdej z postaci. Kilkorga z nich nie znałam i nie musiałam korzystać z Wikipedii, żeby dowiedzieć się kim są, jakie sprawują funkcje w Polsce. Pojawiają się też przypisy, które nawet za kilka lat wyjaśnią czytelnikowi, odnośnie jakich wydarzeń toczy się rozmowa. 

Ta cieniutka książeczka to lektura na dosłownie jedną godzinkę. Fajnie będzie do niej wrócić za rok lub dwa, żeby przekonać się, czy scenariusze, przewidywane przez rozmówców Krzysztofa Ziemca rzeczywiście się zrealizowały. Każda z rozmów została przeprowadzona w sposób ciekawy, chociaż zdecydowanie najważniejsza jest dla mnie ta z Anną Dymną. Bardzo podziwiam tę kobietę, głównie za jej działalność charytatywną, za ciepło, jakim emanuje w swoich wystąpieniach. Aż żałuję, że wywiad z nią był taki krótki. 

Podsumowując, "Rozmowy z dystansu" to zbiór interesujących, chociaż jak wspomniałam mało obszernych wywiadów z ludźmi z różnych środowisk. W wolnej chwili warto po tę książkę sięgnąć.

Moja ocena: 7/10

Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki

Fakt ten nie wpływa na moją ocenę


2 komentarze:

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się