poniedziałek, 27 października 2014

Paweł Zuchniewicz - Papież z Polski. Nasz święty

Tytuł: Papież z Polski. Nasz święty
Autor: Paweł Zuchniewicz
Liczba stron: 669
Wydawnictwo: Znak
Źródło okładki: http://lubimyczytac.pl16 października minęło już 36 lat odkąd Karol Wojtyła został wybrany na głowę Kościoła. Mimo, że papież nie żyje od prawie 10 lat, to te wydarzenie chyba na stałe zapisało się w pamięci i sercu wielu osób. Powstało wiele książek o Janie Pawle II, dzisiaj chcę Wam zaprezentować pozycję, którą posiadam już dosyć długo, ale do tej pory nie mogłam się zabrać do jej przeczytania.

"Papież z Polski. Nasz święty" to opowieść o Janie Pawle II, jego wędrówkach, pielgrzymkach i nauczaniu. O pozytywnych i negatywnych stronach bycia przywódcą Kościoła. O miłości Karola Wojtyły do ojczyzny, o jego reakcji na problemy kraju, na stan wojenny i wreszcie na prawdziwie wolną Polskę.


Bardzo fajne było wplecenie historii życia zwykłych ludzi. Autor pokazał ich spotkania z papieżem, niektórzy byli do niego nieco sceptycznie nastawieni, ale wystarczyło jedno spotkanie, jedna rozmowa, jedno przemówienie i nagle wszystko się zmieniało. Coś w nich pękło, odczuwali bliskość człowieka, który potrafił w każdym znaleźć coś dobrego, wybaczył nawet swojemu niedoszłemu zabójcy. 

Moim zdaniem ta pozycja jest bardzo dobrą książką, jeżeli chcecie poczytać coś o papieżu, a nie chcecie, aby to była sucha biografia. Zbeletryzowana forma sprawia, że tę książkę naprawdę dobrze się czyta i mimo sporej objętości nie zajęła mi jakoś bardzo dużo czasu. Polecam, niezależnie od tego do którego pokolenia należycie. "Papież z Polski. Nasz święty" to nie tylko biografia, to także kawał dobrze podanej historii, którą z pewnością warto znać. 

Moja ocena: 8/10

1 komentarz:

  1. Lubię książki o naszym papieżu, chętnie dowiaduję się o nim zawsze czegoś nowego, wszak to niesamowita postać :)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się