wtorek, 19 marca 2013

Benedykt XVI - Nauczmy się wierzyć

Tytuł: Nauczmy się wierzyć. Niezwykłe przesłanie Ojca Świętego kierowane do Kościoła
Autor: Benedykt XVI
Wydawnictwo: Esprit
Liczba stron: 101
Źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/Ostatnio oczy całego świata zwróciły się na środowisko katolickie. Wszystko za sprawą wyboru na Stolicę Piotrową nowego papieża, Franciszka. W tym szczególnym momencie warto jeszcze choćby na chwilę przystanąć nad nauczaniem jego poprzednika, Benedykta XVI. Zachęca nas do tego najnowsza publikacja wydawnictwa Esprit "Nauczmy się wierzyć. Niezwykłe przesłanie Ojca Świętego kierowane do Kościoła".

Publikacja licząca sto stron zawiera zbiór najciekawszych i najważniejszych pism i wypowiedzi papieża. Już sam tytuł zachęca nas i wzywa do zastanowienia się i refleksji nad sprawami wiary. Znalezienie interesujących nas zagadnień umożliwia podział na 4 części: Niepokój serca, Droga poszukiwania, Dlaczego trudno jest wierzyć oraz Odpowiedzi wiary.

Szczególną uwagę zwróciłam na rozważaniach Benedykta XVI dotyczących poznawania świętych. Ojciec Święty zachęca nas do lektury ich biografii i znalezienia wśród nich swojego przewodnika na drodze wiary. Podaje przykład świętego Augustyna, którego wskazówkami duchowymi kieruje się już od dawna i doradza to również każdemu słuchaczowi i czytelnikowi swojego przesłania.

Trudno jest opisywać kolejno wszystkie rozdziały i podrozdziały, więc treści zawarte w tej książce mogę określić jednym słowem: drogowskaz. Drogowskaz, dzięki któremu możemy odkrywać prawdy wiary, odczytywać wskazówki co zrobić, aby być bliżej Boga.

Publikacja jest naprawdę krótka i myślę, że warto sięgnąć po nią, gdy będziemy poszukiwać drogi i odczuwać pewną pustkę duchową, bardzo trudną do zapełnienia. Przesłanie Benedykta XVI odpowiada na wiele pytań, zmusza do zastanowienia nad swoim życiem, a to czasami przydaje się każdemu z nas.

Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki


Fakt ten nie wpływa na moją obiektywność i ocenę

10 komentarzy:

 1. ja pomimo tego że jestem katoliczką odpuszczę sobie pozycje :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie pozycje ciężko się czyta, dlatego też i ja rzadko po nie sięgam :)

   Usuń
 2. Pozycja nie dla mnie, ale chętnie podrzucę ją mamie :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie dla mnie, nie lubię książek o tematyce religijnej, bo i jestem niewierząca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że następna moja recenzja Ciebie skusi :)

   Usuń
 4. Ja niedługo zrecenzuję coś o naszym rodaku Janie Pawle II , ale też o papieżu Franciszku. Ta ksiązka również mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie książka o Janie Pawle II ciągle czeka na przeczytanie, może się w końcu zbiorę i niedługo również coś napiszę :)

   Usuń
 5. Jakoś nie przepadam za B16. Ze znacznie większą ciekawością przeczytam coś napisanego przez papieża Franciszka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miejmy nadzieję, że już niedługo coś się pojawi :)

   Usuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się