wtorek, 12 marca 2013

High five! - Aktorzy w ekranizacji książki

HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami.


Dzisiaj nadszedł czas na następujące zadanie: "Wybierzcie jedną książkę - ostatnio przeczytaną, ulubiona, znienawidzoną lub jakąkolwiek i... zróbcie casting dla postaci w niej występujących. W rankingu podajcie TOP5 aktorów i aktorek, którym przydzielilibyście rolę."

Nie powiem, zadanie okazało się dla mnie trudne. Po pierwsze, oglądam mało filmów i seriali, więc znam mało aktorów. Po drugie, jakoś nigdy nie przenoszę postaci literackich na ekran i ciężko mi było sobie wyobrazić, kto gdzie by pasował. No ale cóż, zadanie to zadanie, postarałam się je wykonać :).


Powieścią którą wybrałam była "Rodzina Wenclów" Leny Najdeckiej
Ryszard Wencel - Marian Dziędziel. Aktor pasuje do pokazywania takiego stereotypu Polaka w średnim wieku, a Ryszard Wencel właśnie takie cechy, niekoniecznie pozytywne w sobie skupia.Hanna Wencel - Anna Grycewicz. Żona Pawła Wencla nie miała łatwo w życiu, jest wychowywana przez krewnych. Mimo wejścia w bogatą rodzinę nie jest szczęśliwa.
Paweł Wencel - Marcin Stec. Ten aktor ma dla mnie jakiś niesympatyczny wyraz twarzy, więc idealnie pasuje do Pawła Wencla, którego bardzo znielubiłam. Osobiście do tego aktora nic nie mam :)


Matylda Rolicz - Marta Żmuda Trzebiatowska. Młoda, przebojowa singielka - taka jest Matylda. Jej pewność siebie i zachowanie idealnie zgrywa mi się z tą aktorką, chyba głównie za sprawą jej występowania w "Julii". 
Mateusz Wencel - Michał Lewandowski. Jeśli miałabym wskazać tylko jednego podrywacza na naszych ekranach to mój wybór padłby na Lewandowskiego. Taki też jest Mateusz, średni syn małżeństwa Wenclów. Postać idealna :)
(Zdjęcia pochodzą ze stron http://www.filmweb.pl/ i http://film.interia.pl/)


Dzisiaj została opublikowana 200 notka, aż nie wierzę, że to tak szybko zleciało :))

8 komentarzy:

 1. Gratuluję 200 notki :)! Oby tak dalej! :) Co to "rankingu" to niestety książki nie znam, ale aktorów jak najbardziej i myślę, że wyszedł by z tego niezły film! :)
  Ciesze się, że wzięłaś udział w zabawie :) I zapraszam do kolejnych tematów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :). A książkę bardzo polecam :D

   Usuń
 2. Nikt mi nie pasuje pod Dzikiego Kruka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się nad tym muszę dłużej zastanowić :))

   Usuń
 3. 200 notka, gratuluję :) Życzę wytrwałości :) Fajne zestawienie. Może też zrobię coś takiego na swoim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)). Im dłużej piszę, tym bardziej chce mi się to kontynuować. A do zrobienia zestawienia zachęcam, ja musiałam się troszkę potrudzić ;p

   Usuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się