środa, 5 lutego 2014

C.J.Daugherty - Zagrożeni

Tytuł: Zagrożeni
Autor: C.J.Daugherty
Liczba stron: 380
Wydawnictwo: Otwarte
Źródło okładki: http://lubimyczytac.plDzisiaj ma premierę książka, która od dłuższego czasu była wyczekiwana przez wszystkich fanów sagi Wybrani. Trzecia część serii, podobnie jak dwie poprzednie skupia się na losach Allie, jej przyjaciół oraz walki z Nathanielem, który chce przejąć kontrolę nad Cimmerią. Żeby tego dokonać, on i jego ludzie nie cofną się przed niczym, nawet przed morderstwem.

W tym tomie bohaterowie przekonują się, że tak naprawdę szpiegiem Nathaniela może być każdy, a atak może nastąpić w każdej chwili. Nikt nie jest bezpieczny, nikomu nie można ufać. Zwłaszcza, że nauczyciele na jakiś czas znikają, a jest tylko kilka osób, które nie miałyby nigdy możliwości ataku. Muszą współpracować, aby ocalić siebie i innych. Dotychczasowi wrogowie jednoczą siły. Allie staje się cennym łupem, a Nathaniel próbuje ją przeciągnąć na swoją stronę, obiecując wpływowe i dostatnie życie, tak jak jest to zgodne z dziedzictwem jej rodziny. 

Główna bohaterka, pogrążona w żałobie po przyjaciółce musi też uporządkować swoje życie uczuciowe. Rozdarta między Sylvainem a Carterem nadal nie potrafi się określić którego kocha, a którego darzy tylko przyjaźnią. Pomaga jej i wsparcie zapewnia francuska przyjaciółka, Nicole. Nieoczekiwanie pomoc oferuje osoba, po której Allie by się tego zupełnie nie spodziewała...

Muszę przyznać, że mój odbiór tej książki został bardzo wypaczony i po pierwszych 5 minutach od przeczytania stwierdziłam, że autorka zrobiła mnie w konia kończąć trylogię w taki sposób i po prostu jej za to nie lubię. No właśnie, cały czas, nie wiem czemu byłam przekonana, że powstaną tylko 3 części i szczęśliwa czytałam książkę, żeby jak najszybciej poznać wszystkie zagadki. A niestety, oprócz przybliżenia powiązań Cimmerii i Nocnej Szkoły z rządem i innymi organizacjami nie odkryliśmy żadnej tajemnicy. Autorka rzuciła też cień podejrzeń na jedną z bohaterek, ale czy to właśnie ona jest szpiegiem Nathaniela?

Ta część pod względem akcji jest chyba najsłabsza, bo dużo miejsca przeznaczono na wyjaśnienie i omówienie spraw dotyczących organizacji. Na plus zaliczę jednak kilka scen, które naprawdę trzymały w napięciu (zwłaszcza końcowa scena z Nathanielem). No i okładka jest najlepsza spośród wszystkich :).    

Podsumowując, ta książka, podobnie jak "Wybrani" i "Dziedzictwo" daje świetną rozrywkę, ale niestety na krótko, bo czyta się ją naprawdę błyskawicznie :). Fani obowiązkowo muszą przeczytać, a tym, którzy nie znają serii Wybrani gorąco ją polecam.

Moja ocena: 8/10

Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dziękiFakt ten nie wpływa na moją ocenę

12 komentarzy:

 1. Mam ta serie w planach od bardzo dawna, jednak póki co to tylko plany .(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, nie da się wszystkich książek na raz przeczytać :)

   Usuń
 2. Jak tylko przeczytam drugi tom, od razu wezmę się za trzeci! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już czytałam tą część wcześniej i i uważam ją za najlepszą <3 Chociaż mało Sylviana :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, męskich bohaterów jest w tej książce trochę mało :)

   Usuń
 4. Jej, nie wiedziałam nawet, że to trylogia i byłam przekonana, że to z niczym nie powiązana książka. Najwyraźniej się myliłam. Jednak nie zabiorę się za pierwszą część, po to, aby zawieść się na ostatniej. Bo nawet mając świadomość tego, że trzecia nie jest dobra, przeczytałabym dla zasady.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest więcej niż trylogia :). Niestety, bez znajomości dwóch pierwszych części nie da się zrozumieć niektórych rzeczy z trzeciej. Chyba będzie pięć części i po przeczytanych trzech mogę śmiało polecić :)

   Usuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się