wtorek, 4 lutego 2014

Uwaga! Nowość!

Cześć :)

Jakoś dzisiaj wyjątkowo nie mogłam się zebrać z zapowiedziami, a początek lutego oferuje nam tyle ciekawych pozycji, że absolutnie trzeba o nich przypomnieć :).Jerzy Niemczuk, Robert Brutter - Ranczo. Powieść
Tom Reiss - Czarny hrabia / Tom Reiss - The Black Count
C.J. Daugherty - Zagrożeni / C.J. Daugherty - Night School: Fracture
Marta Kisiel - Nomen omen

1. Robert Cichowlas, Łukasz Radecki - Pradawne zło - Wydawnictwo Replika. Skoro sam Graham Masterton poleca przyjrzenie się bliżej twórczości tych autorów, to możemy być pewni, że warto. Trzy nowele, których główną tematyką jest zło. Okładka straszna, ale czy równie straszne są opowieści zawarte w tej pozycji? Mando zapewnia, że książkę czyta się szybko i dobrze, a ostatnia nowela zapewni nam mocny finał.
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 4.02

2. Natalia. A. Bieniek - Uśpione marzenia - Wydawnictwo Replika. Paula na swoim blogu napisała, że "bohaterki są wykreowane z dużą dozą prawdopodobieństwa" i fani literatury obyczajowej powinni być zadowoleni. Konfrontacja z przeszłością dwóch sióstr, które do tej pory nie mogły odnaleźć wspólnego języka. Motyw może odrobinę oklepany, ale za to okładka - cudo.
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 4.02

3. Robert Brutter, Jerzy Niemczuk - Ranczo. Powieść. - Wydawnictwo Literackie. Chyba nie ma osoby, która nie słyszała nigdy o tym serialu, który od kilku lat bawi telewidzów. Najpierw był serial, później został nakręcony film, teraz czas na książkę. Asymaka, jako fanka serialu jest na wielkie TAK, więc uważam, że warto :)
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 5.02

4. Tom Reiss - Czarny hrabia - Wydawnictwo Literackie. Na blogu Herbata ze szklanki autorka pisze, że ta biografia sieje zamęt w głowie. Tytułowym czarnym hrabią jest ojciec Aleksandra Dumasa, twórcy Hrabiego Monte Christo. Według Toma Reissa, pamięć o Tomaszu Aleksandrze Dumasie zanikła aż do czasu zapożyczenia jego losów dla bohatera wspomnianej książki. Zainteresowanym tą książką doradzam zaczekanie na promocję :)
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 5.02

5. C.J.Daugherty - Zagrożeni - Wydawnictwo Otwarte. Wybrani oraz Dziedzictwo przypadły mi do gustu, więc na tę nastawiłam się optymistycznie. To jeszcze nie koniec zmagań z Nathanielem, ale autorka zafundowała kilka dreszczyków emocji i chwil napięcia. Moja premierowa recenzja już jutro :)
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 5.02

6. Marta Kisiel - Nomen omen - Wydawnictwo Uroboros. Jeżeli się zastanawiacie czy warto, to wsiądźcie do Tramwaju nr 4 i zaczytajcie się w recenzji. O ile nie byłam wcześniej przekonana, o tyle po przeczytaniu tego tekstu muszę koniecznie ją mieć. Mroczne wydarzenia okraszone humorem, brat, który chce zabić bohaterkę, dziwni właściciele domu i wreszcie ona - Salomea Przygoda. To nie mogło się nie udać :)
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 5.02

Co z tych nowości najchętniej zobaczylibyście na swojej półce? :)

8 komentarzy:

 1. Rewelacyjną recenzję Nomen Omen napisała też Viv na Krakowskim Czytaniu. Tramwaj mnie zachęcił i a Viv dopełniła dzieła i mnie zmusiła:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzji Viv nie widziałam, ale zaraz poszukam i może też poczuję się całkowicie zmuszona :). Mam nadzieję, że Ci się spodoba :)

   Usuń
 2. Na "Czarnego hrabiego" już czekam od jakiegoś czasu, ale premiera coś się przesuwa. :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie z której korzystam jest taka data, oby okazała się właściwa :)

   Usuń
 3. Zagrożonych już zamówiłam czekam na premierę i wysyłkę :) Pradawne zło mnie zaciekawiło :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Zagrożeni" trzymają fajny poziom, ale po lekturze czekało mnie ogromne rozczarowanie, o czym więcej jutro :)

   Usuń
 4. Za Cichowlasem nie szaleję, ale te Pradawne Zło strasznie mnie kusi, chyba głównie za sprawą okładki - przypomina mi czasy lichych horrorów sprzedawanych w latach 90-tych na bazarach za złotówkę od sztuki ;-P

  Piotrek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie Ty dorwałeś książkę za złotówkę? :P. Dla mnie już sam fakt, że to horror jest kuszący :)

   Usuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się