poniedziałek, 15 października 2012

Wyzwanie "Polacy nie gęsi" i głosowanie na najlepszy serwis internetowy

Dzisiejsza notka to przedstawienie dwóch wydarzeń w książkowym świecie, którymi warto się zainteresować.

1. Pewna blogerka, AnnRK wymyśliła niedawno świetne wyzwanie. Polega ono na przeczytaniu 12 książek polskich autorów. Nasi rodzimi pisarze często są bezsensownie odrzucani przez czytelników, którzy wychodzą z założenia "polskie jest gorsze". Fakt, mamy w naszej literaturze buble, ale jest tak mnóstwo dobrych, wartościowych autorów piszących książki, które zapadają w pamięć na bardzo długo. Hanna Kowalewska, Małgorzata Musierowicz, Lena Najdecka, Anna Maria Jaśkiewicz, Katarzyna Michalak, Marta Gruszczyńska to tylko przykłady autorek, których książki czytałam w ostatnim czasie i bardzo mi się podobały. Nie wiem czemu, ostatnio nie wpadały mi w ręce powieści polskich autorów - mężczyzn, ale właśnie w związku z wyzwaniem postaram się to zmienić. Jeszcze nie bierzecie udziału? Zachęcam :). Bierzecie udział? Życzę powodzenia :).

Warunki wzięcia udziału:

Wyzwanie trwa od 12 października 2012 do 30 września 2013.
W tym czasie należy przeczytać przynajmniej 12 książek polskich autorów.
Do wyzwania można przystąpić w każdym momencie. Zgłaszamy chęć uczestnictwa pod tą notką lub zakładką "Polacy nie gęsi" podając nick i adres bloga.
Na swoim blogu zamieszczamy recenzję lub przynajmniej krótką opinię na temat każdego przeczytanego utworu biorącego udział w wyzwaniu.
Za każdym razem, gdy taka recenzja się u Was pojawi, dajecie mi o tym znać, a ja w zakładce "Polacy nie gęsi" zamieszczę do niej link.
U dołu recenzji napiszcie, że bierze ona udział w wyzwaniu - może zachęcicie innych do wzięcia udziału w projekcie?
Na górze notki jest baner z tytułem wyzwania, który możecie umieścić u siebie na blogu w notce recenzującej książkę lub w jednej z blogowych ramek. Nie jest to warunek obowiązkowy, ale będzie mi miło jeśli taki baner się u Was pojawi.
Dla uczestnika wyzwania, który spisze się najlepiej (czyli przeczyta najwięcej polskich książek, ale i będzie potrafił o nich ciekawie napisać, przewidziany jest drobny upominek)


Moje pierwsze recenzje książek polskich autorów pojawią się już w tym tygodniu :).

2. Na stronie Papierowy Ekran został ogłoszony konkurs polegający na wybraniu najlepszego serwisu internetowego o książkach. Zachęcam Was do zagłosowania na portal na którym często umieszczam swoje recenzje i z którym współpracuję czyli Zaczytajsie.pl  Jest to młody serwis internetowy ale nastawiony z przyjaźnią do autorów i odbiorców recenzji. Myślę, że wygrana lub wysokie miejsce Zaczytajsie.pl zmobilizowałoby innych ludzi kochających książki do zakładania blogów i portali poświęconych książkom Aby zagłosować kliknij TUTAJ i wpisz swój adres mailowy. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody :).

Nie, ani jedna, ani druga informacja nie są w żaden sposób wymuszane czy to przez AnnRK, czy przez portal. I tu i tu lubię zaglądać, a może ktoś dzięki temu wpisowi dostrzeże coś fajnego w tym naszym dużym czytelniczym świecie  :)

Przy okazji, przepraszam za moje ostatnie zaległości na polu recenzyjnym i w odwiedzaniu Waszych blogów, postaram się szybko to zmienić :)

4 komentarze:

 1. O wyzwaniu już słyszałam - pomysł jest bardzo dobry;)Nie wiem, czy wezmę w nim udział. I tak czytam książki polskich autorów, więc nie musiałabym się jakoś specjalnie starać..a chyba o to też chodzi w takich wyzwaniach;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również czytam sporo polskich autorów, ale jednak przeważają ci zagraniczni, dlatego mam nadzieję, że dzięki wyzwaniu się zmobilizuję, będę więcej czytać głównie polskich mężczyzn :P

   Usuń
 2. Dziękuję za umieszczenie informacji o wyzwaniu! :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się