poniedziałek, 28 kwietnia 2014

Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek - Tryptyk o wierze

Tytuł: Tryptyk o wierze
Autor: Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek
Liczba stron: 247
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Źródło okładki:  http://lubimyczytac.pl


W dzisiejszych czasach wiara i bycie człowiekiem wierzącym często jest określane jako bezsensowne. Coraz więcej jest "ateistów", którzy niby nie wierzą, wyśmiewają osoby wierzące, ale przyjmują sakramenty "bo tak wypada". Właśnie teraz, bardziej niż kiedykolwiek potrzebne jest wskazanie drogi religijnej, którą można podążać, aby się w tym swoim życiu nie zagubić. Właśnie w celu przypomnienia (a także poznania) wskazówek od trzech niewątpliwie ważnych osób powstała pozycja "Tryptyk o wierze", która zawiera teksty trzech papieży: Jana Pawła II, Benedykta XVI, Franciszka.

Autorzy poruszają różnorodną tematykę, dzięki czemu można skonfrontować swoje własne zdanie z ich nauczaniem. Dodatkowo można znaleźć tu zarówno odpowiedzi na nurtujące pytania, jak również znaleźć temat do dodatkowych przemyśleń, rozważań czy dyskusji. 

Bardzo uderzające jest to, że na podstawie tekstów możemy uświadomić sobie, jakie zachowania prezentowali trzej papieże. Teksty Jana Pawła II i Franciszka są przepełnione otwartością, dialogiem ze słuchaczami i czytelnikami. Benedykt XVI jest nieco powściągliwy,  jego kazania wydają się bardziej wzniosłe, głównie z racji na niezwykle istotną tematykę.

Ta pozycja jest dedykowana głównie młodzieży, bo zamieszczone w niej teksty w dużej mierze pochodzą z kazań z Dni Młodzieży i spotkań z tymi, w których tkwi siła i nadzieja każdego narodu. Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek, jako przywódcy Kościoła starali się jak najlepiej dotrzeć do wiernych, więc wyrażali się słowami jak naprostszymi, ale jednocześnie podkreślali wagę swoich słów. Czy polecam? Oczywiście!

Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki

Fakt ten nie wpływa na moją ocenę

1 komentarz:

  1. Mam słabość do książek tego typu więc nie pogardziłabym własnym egzemplarzem :)

    OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się