wtorek, 15 lipca 2014

Mira Grant - Przegląd Końca Świata. Blackout

Tytuł: Przegląd Końca Świata. Blackout
Autor: Mira Grant
Liczba stron: 511
Wydawnictwo: SQN
Źródło okładki: http://lubimyczytac.plDziesięć miesięcy temu opisywałam tutaj swoje odczucia dotyczące "PKŚ. Feed", czyli książki rozpoczynającej trylogię o świecie opanowanym przez zombie. Wracając do tego tekstu przypomniałam sobie, że pierwszy tom mnie początkowo bardzo nudził i irytował, wręcz miałam dosyć i dziwiłam się, czemu SQN zdecydował się na wydanie takiego gniota. Na szczęście, im dalej, tym lepiej, z czasem "Feed" przypadło mi do gustu, a trzeci tom zafundował czytelnikom prawdziwą bombę!

Mira Grant ponownie przedstawia nam nieco zmienioną od pierwszego tomu ekipę blogerów, których celem jest przedstawianie światu prawdy i nagrywanie jak najlepszych materiałów z walki z zombie. Bardzo często igrają ze śmiercią, zombie i organizacją CZKC, która jest bardziej niebezpieczna od wszystkich zombie razem wziętych. 

Strasznie się namęczyłam nad tym tekstem, ogromnie trudno jest coś napisać bez wyjawiania serii intrygujących i zaskakujących wydarzeń, dlatego tak dużo tutaj powtórzeń, omijania tematu i brak jakichkolwiek informacji o bohaterach. Pisanie o nich byłoby w jakimś sensie spoilerem, a wiem, że część z Was w ogóle nie zna tej serii (i być może ma ją w planach), bądź jeszcze nie zna 2 i 3 tomu i nie wie jaki los zgotowała swoim bohaterom Mira Grant.

Autorka przedstawiła wszystkie fakty, teorie spiskowe i wydarzenia w sposób bardzo realistyczny, który może odrobinę przerażać, zwłaszcza, że wybuch epidemii nastąpił w 2014 roku ;). Ponownie świetnie zmiksowany został wątek medyczny z thrillerem politycznym z zombiakami w tle. Ponownie został zastosowany świetny humor, ironia nawet w obliczu poważnych problemów (mieszająca się często z absurdem i zahaczająca o choroby psychiczne), wyraziste postacie i wreszcie naprawdę wielki spisek, który próbują z narażeniem życia odkryć nasi bohaterowie.

Jeżeli "Feed" i "Deadline" przypadły Wam do gustu, to naprawdę warto wyglądać premiery "Blackout". Jestem przekonana, że pozytywnie Was zaskoczy, zaszokuje, a jednocześnie wyjaśni wiele nurtujących od pierwszego tomu spraw. Polecam, polecam, polecam!

Moja ocena: 9/10

Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki


Fakt ten nie wpływa na moją ocenę

9 komentarzy:

 1. Fakt, że Feed nie zachwyca od razu, ale jak już się człowiek w tę serię wkręci... ach, uwielbiam wszystkie trzy tomy! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi kusząco szczególnie, że dwa pierwsze tomy łyknąłem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jedna z moich ulubionych serii :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś muszę sięgnąć po tę serię :)
  Pozdrawiam,
  Natalia :3

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam pierwszy tom - bardzo ciekawy pomysł, ale zirytował mnie fakt, że wszystkie moje ulubione bohaterki zginęły. No jak pech, to pech. ;) I nie sprawdzałam już, co dalej, co w następnych częściach, bo innych osób jakoś nie polubiłam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tę serię odpuściłam już na starcie. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Feed czeka na swoją kolej na półce :) Najpierw książki z biblioteki - wiadomo, terminy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A, i jeśli chodzi o mnie, to lubię spojlery :-) Ale oczywiście takie subtelne - żeby wiedzieć, czego mniej więcej spodziewać się po danej książce :) I tak zazwyczaj gdy przystępuję do lektury, zapominam o spojlerach, które przeczytałam :P

   Usuń
 8. 9/10 i nie ma nad czym się zastanawiać :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się