wtorek, 2 września 2014

Jakub Ćwiek - Chłopcy 2. Bangarang

Tytuł: Chłopcy 2. Bangarang
Autor: Jakub Ćwiek
Liczba stron: 295
Wydawnictwo: SQN
Źródło okładki: http://lubimyczytac.pl


Zagubieni Chłopcy wrócili. Jak zwykle przewodniczy im Dzwoneczek, którą traktują jak matkę i mimo dojrzałego wieku karnie wypełniają jej wszystkie polecenia. Chociaż, jeżeli już o tym mowa, to czasami zapominają o tym i zdarza im się nieźle nabroić. Okazja wpada im sama w ręce: Dzwoneczek wyjeżdża załatwiać interesy dotyczące otwarcia lunaparku, a Chłopcy mają zająć się Zjazdem, na który przybędą członkowie ich organizacji. 

Jakub Ćwiek wraca do bohaterów, których poznaliśmy w pierwszej części, a także, dzięki Zjazdowi i staraniom o lunapark wprowadza kilka nowych, nie do końca fajnych postaci, które nieźle zamieszają w życiu Chłopców. Autor rzuca Chłopcom i Dzwoneczkowi kłody pod nogi i powoli zaczyna dziać się straszna rzecz: bohaterowie muszą (niczym całkowicie dorośli ludzie) stanąć oko w oko z naprawdę poważnymi problemami. Jak się z nich wybronią? O tym przeczytacie tylko u Ćwieka :)

Przyczepić się mogę jedynie do wydania, gdy rozłożyłam książkę rozkleiły mi się 2 początkowe strony. Mam nadzieję, że tylko mi się trafił taki trefny egzemplarz. Mam też pewne zastrzeżenia do okładki, która mimo, że pasuje do treści, to kompletnie nie przypadła mi do gustu, pierwsza część miała lepszą. Autor umieścił na końcu książki dodatki, czyli piosenkę i wierszyk dla fanów, a także zasady gry w "masę", a całe wydanie wzbogacone jest w rysunki, które wykonał Iwo Strzelecki.

Podsumowując, "Chłopcy 2. Bangarang" to powieść dla pasjonatów, nie każdy odnajdzie się w świecie, w którym króluje motocyklowy gang pod wodzą swojej mamy, Dzwoneczka. Powoli pojawia się intryga, kilka historii z przeszłości, więc oceniam to na plus. Końcówka jest naprawdę mocna i muszę szczerze stwierdzić, że czekam niecierpliwie na tom 3!  

Moja ocena: 8/10

Książkę przeczytałam i zrecenzowałam dzięki

Fakt ten nie wpływa na moją ocenę

4 komentarze:

 1. Mnie też bardziej się podobała okłądka od pierwszego tomu, ale oprócz tego to w sumie nie mam się do czego przyczepić. Uwielbiam Ćwieka i też wyczekuję już od lipca bodajże trzeciej części... Do listopada coraz bliżej...

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy tom wybitnie mi nie podszedł. Mimo Twojej recenzji mam spore obawy... nie wiem czy sięgnę po ten tom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przeżyłam do tej pory fascynacji prozą Ćwieka. Może warto byłoby nadrobić zaległości? ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Motocykle to zdecydowanie moja bajka! Myślę, że ta książka spodobałaby mi się :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się