środa, 10 kwietnia 2013

Kto zabił?

Tytuł: Kto zabił?
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwp: G+J
Liczba stron: 164
Żródło okładki: http://lubimyczytac.pl/Aktualnie, przy bardzo rozwiniętych środkach masowego przekazu coraz częściej dochodzą do nas szczegółowe informacje o wojnach gangów lub bestialskich morderstwach. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są motywy zbrodni? Czym kierują się sprawcy i jak wybierają ofiary? Wielu z nich miało długotrwałe procesy, podczas których specjalnie opóźniali terminy rozpraw, a w konsekwencji wyroki o wiele miesięcy. 

Wymiar sprawiedliwości nie ma łatwego życia z przestępcami. Często utrudniają śledztwo, nie chcą przyznawać się do popełnionych czynów. W takich wypadkach policja często stosuje metody psychologiczne, które skruszą najbardziej zatwardziałego więźnia. Szerzej jest to opisane w pozycji, którą opisywałam wcześniej, czyli "Kryminalne zagadki. Poznać i zrozumieć człowieka". Mafijne mity i przesądy, lista 10 największych seryjnych morderców, struktury i członkowie polskich mafii - to tylko niektóre z omawianych przez autorów zagadnień. Kilka tematów niestety nie pasowało do tytułu i tego, czego spodziewałam się po tytule, czyli wyjaśnienia kilku zagadkowych morderstw. Zamiast tego dostaliśmy krótkie felietony, m.in o domniemanej agenturze Lecha Wałęsy oraz opowieść o piratach. 

Tematyka zbrodni i jej sprawców od jakiegoś czasu bardzo mnie interesuje, nawet pisałam o tym pracę maturalną :). Nic nie jest do końca jasne, powstaje  coraz więcej pytań, na które śledczy muszą szukać odpowiedzi. 

Podobnie jak w przypadku "Kryminalnych zagadek", tak i "Kto zabił?" to ciekawa publikacja, która ma nam pokazać różne aspekty zbrodni, przypomnieć o tych najsłynniejszych morderstwach, a także o tych, które nie zostały jeszcze rozwiązane.

Zbiór różnych historii kryminalnych z pewnością będzie dobrą lekturą dla pasjonatów. Przedstawione wydarzenia mogłyby być idealną podstawą do prawdziwego, rasowego kryminału. Może ktoś kiedyś się skusi i taki napisze na podstawie tekstu z tej publikacji? :)

Powieść przeczytałam i zrecenzowałam dziękiFakt ten nie wpływa na moją obiektywność i ocenę

8 komentarzy:

 1. Niektóre tematy, które wymieniłaś brzmią ciekawie:) Ja też pisałam na maturze o zbrodniarzach (portrety i oblicza zbrodni)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rewelacyjny temat :)). A w takich zbiorkach zawsze wiadomo, że jedne teksty będą bardziej, inne mniej ciekawe :)

   Usuń
 2. A moje zainteresowanie jest póki co wyłącznie hobbystyczne :) Ciekawa książka, tak się składa, że też będę u siebie pisał na temat pozycji o zbrodniach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejście hobbystyczne jest chyba najlepsze :). A pozycje o zbrodniach, które rozgrywają się na kartach powieści są bardzo ciekawe :)

   Usuń
 3. Też się napaliłam na ten tytuł :) Może uda się zdobyć. Bardzo jestem ciekawa, czy ta książka - jak i inne tej serii - rzeczywiście są warte zachodu, czy nie będzie w nich to samo, co w milionie innych podobnych pozycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze mnie nastawiłaś tym "jak i inne tej serii" :D. Nie miałam okazji czytać innych tego typu pozycji, więc ciężko jest mi się odnieść

   Usuń
 4. Brzmi interesująco. Twoja recenzja zachęca do lektury :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się