poniedziałek, 6 maja 2013

High five! - Ulubione książkowe pary

HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami.


Dzisiaj zajmiemy się ulubionymi książkowymi parami :)

1. Kmicic i Oleńka - "Potop"
Strasznie polubiłam tą parę, zwłaszcza Andrzeja - typowego brutala, który z miłości potrafi się wyrzec dawnego życia. Lubię takie piękne uczucia w książkach :D

2. Heathcliff i Katarzyna - "Wichrowe wzgórza"
Jedna z najsłynniejszych par w historii literatury. Cały czas im kibicowałam i miałam nadzieję, że jednak uda im się połączyć.

3. Bradin i Ally - "Ostatnia spowiedź"
Ta para jest niemal idealna, jej przyszłość psuje jednak mnóstwo przeszkód, z chłopakiem Ally na czele. Ich dalsze losy poznam już niedługo :).

4. Rodion i Sonia - "Zbrodnia i kara"
Kolejna para z problemami, ich uczucie rodzi się przez bardzo długi czas, jest trudne, ale kończy się naprawdę pięknie :)

5. Gilbert i Ania - Cykl o "Ani z Zielonego Wzgórza"
Para mojego dzieciństwa :). Moim ulubionym tomem była "Ania na uniwersytecie", bo w końcu udaje im się ze sobą związać :)

Z wyjątkiem bohaterów "Ostatniej spowiedzi" wybrałam postacie, które znane są ogromnej rzeszy czytelników i są niemalże klasykami. Chyba ten High five narobił mi najwięcej problemów z odpowiedziami :P.

16 komentarzy:

 1. Pokrywałaby nam się Ania i Gilbert z Trylogii wolę Michaśka i Basię :D :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Pan Wołodyjowski" nie wiem w sumie czemu wciąż przede mną. A Ania i Gilbert to już stare dzieje :)

   Usuń
 2. Ja też mam tu ogromny problem, ale wymyśliłam, że zrobię pary w sensie duetów, a nie związków miłosnych i udało mi się pięć par stworzyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie wszelkie topy i rankingi naj są trudne do stworzenia :)

   Usuń
 3. Miałabym ogromny kłopot, bo... nie czytam książek o miłości ;) Prędzej zrobiłabym tak jak Magda, z tym, że top pary detektywów czy policjantów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie we wszystkich wspomnianych książkach wątek miłosny jest na pierwszym miejscu :)

   Usuń
 4. Do Ani i Gilberta jako bohaterów chyba już zawsze będę podchodzić z nostalgią i miłymi wspomnieniami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, wyjątkowo kojarzą się z dzieciństwem :))

   Usuń
 5. Jeszcze Rhett Butler i Scarlett O'Hara :)Szkoda tylko, że na końcu nie są razem (no ale niestety, pisarka nie zdążyła napisać drugiej części :( )
  Pozdrawiam!
  D.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, ich znam z wersji filmowej, książki nie miałam jeszcze okazji przeczytać. Ale jako para bardzo mi się podobali :))

   Usuń
 6. Zgadzam się z numerem 5, ale szczerze mówiąc miałabym problem ze wskazaniem pozostałych czterech.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też miałam ogromny problem, wszelkie topy wymagają dłuższego przemyślenia :)

   Usuń
 7. Z 4 i 5 się zgadzam, za to Kmicica jakoś nie lubię...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy ma innych ulubieńców :). Rodiona i Sonię lubię po części dlatego, że "Zbrodnia i kara" to książka, która należy do czołówki moich ulubionych :)

   Usuń
 8. Ania z zielonego wzgórza to moja ulubiona książka z dzieciństwa;) Ekranizację również bardzo lubię i często oglądam jak leci w TV:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dość nietypowy wybór par :) zwłaszcza "Potop" czy "Zbrodnia i kara" :) "Ostatnią spowiedź" chciałabym przeczytać ale... jakoś nie jestem w 100% przekonana :) "Anie z Zielonego Wzgórza" kiedyś z pewnością nadrobię :)
  Pozdrawiam i dzięki za udział w zabawie :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się