sobota, 1 marca 2014

Uwaga! Nowość!

Witam :)

Czas na kolejne zapowiedzi. Nie wiem, czy to strona datapremiery.pl i newslettery ostatnio są jakieś ubogie, czy po prostu wydawnictwa zapomniały o tym, że my, czytelnicy potrzebujemy dobrych nowości. 
1. Helen Fielding - Bridget Jones. Szalejąc za facetem - Wydawnictwo Zysk i S - ka
Bridget Jones powraca! W jej życiu zaszły co prawda ogromne zmiany (nie lubię jak ktoś mi podsuwa spoilery!!), ale myślę, że nadal będzie zabawnie. Jako fanka drugiej części oczywiście muszę sięgnąć :)
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 3.03

2. Mariola Pryzwan - Anna Jantar. Bursztynowa dziewczyna - Wydawnictwo Marginesy
Anna Jantar we wspomnieniach swoich najbliższych. Przyjaciele, rodzina i współpracownicy stworzyli biografię tragicznie zmarłej piosenkarki, która pewnie będzie obowiązkową lekturą dla wszystkich fanów. Nie ukrywam, lubię posłuchać piosenek pani Jantar, więc z przyjemnością sięgnę kiedyś po książkę. Spodziewam się naprawdę emocjonującej lektury
Premiera: 14.03

3. Miguel de Cervantes - Don Kichot z La Manchy - Wydawnictwo MG
Wznowienie jednej z tych powieści, które zaliczają się do klasyki literatury. Przygody Don Kichota i giermka - Sancho Pansy na ponad 1000 stron - szykuje się prawdziwa uczta :)
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 5.03

4. Joanne Greenberg - Życie to nie bajka - Wydawnictwo Replika
Historia schizofreniczki, która postanowiła podzielić się swoimi przeżyciami. Wydaje się interesująca, zwłaszcza, że tutaj pojawiły się bardzo optymistyczne recenzje.
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 4.03

5. Iwona Czarkowska - Słomiana wdowa, czyli kobieta do zadań specjalnych - Wydawnictwo Replika
Zdecydowanie najlżejsza z zaprezentowanych książek. "Zwariowana i absolutnie kobieca powieść, w której humor i pogoda ducha okazują się lekarstwem na wszystko". Fabularnie wygląda fajnie, perypetie bohaterki wydają się zabawne, a jak będzie, tego dowiemy się już od 4 marca :)
Opis wydawnictwa: klik
Premiera: 4.03


Jesteście fanami Rancza? Już 4 marca o godzinie 18.00 w Matrasie al. Solidarności 113, Warszawa (niestety!) odbędzie się spotkanie z aktorami i scenarzystami tego serialu. Oprócz tego będzie promocja książki, o której opowiadałam Wam w niedawnych zapowiedziach, czyli "Ranczo. Powieść". Mieszkańcom Warszawy i okolic zazdroszczę takich spotkań, bo Białystok jest jakiś ubogi pod tym względem. Wszystkim, którzy mogą przybyć polecam :)

8 komentarzy:

 1. Z tej listy najbardziej ciekawią mnie przygody Bridget. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie jestem przekonana do kontynuacji Bridget Jones

  OdpowiedzUsuń
 3. Historię Bridget Jones oglądałam - książki mam na półce ale jakoś trudno i się za nie zabrać - może chociaż do trzeciego nie będzie tak opornie :( reszta raczej nie dla mnie :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam "Don Kichota"! Nowe wydanie już czeka na mojej bibliotecznej półce. Rzeczywiście jest pokaźnych rozmiarów. :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pierwsze trzy mam sporą ochotę :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Czuję, że nowa Bridget da radę :)
  Co do wydarzeń książkowych (szczególnie tych większych) to w Warszawie (nomen omen stolicy) i tak jest ich stosunkowo mało (i sporo w tym eventów słabych) jeśli porównamy się choćby z Wrocławiem ;). Mam nadzieję, że będzie się to jednak zmieniać na lepsze (i w stolicy i w innych miastach).

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na powrót Birdget!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowana jedynka to Birdget

  OdpowiedzUsuń

Zostaw tutaj ślad swojej obecności, z chęcią przeczytam i odpowiem na Twój komentarz :). Coś Ci się nie podoba lub z czymś się nie zgadzasz? Napisz mi o tym. Anonimie, podpisz się